Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Choroba alkoholowa
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rumba
Bywalec


Dołączył: 10 Sie 2019
Posty: 52

PostWysłany: Nie Gru 15, 2019 12:56 pm    Temat postu: Choroba alkoholowa Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś miał kiedyś do czynienia w rodzinie z chorobą alkoholową? Mam krewną, która od jakiegoś czasu ma ten problem i dopiero się dowiedziałam. Chciałabym pomóc i nawet słyszałam o bardzo dobrym Ośrodku Wiosenna pod Krakowem. Zależy mi na dodatkowych informacjach o tym miejscu, więc może od Was je uzyskam. Ta placówka ma podobno bardzo dobre opinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spioch09
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 16 Gru 2019
Posty: 1

PostWysłany: Pon Gru 16, 2019 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile ta osoba sama nie zauważy problemu i nie będzie chciała wyjść na prostą to nic nie zdziałasz.
_________________
http://www.administrator24.info/artykul/id11698,jaki-jest-koszt-instalacji-fotowoltaicznej-sprawdz-ile-mozesz-zyskac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ganaska
Stały bywalec


Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 113

PostWysłany: Wto Sty 21, 2020 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś jeszcze zna Ośrodek terapii Forest ? Bo ojciec zdecydował się pójść na terapię i szukam opinii na ich temat. Zależy mi żeby to był otwarty ośrodek i żeby oferował też pomoc po terapii bo boję się, że uzależnienie wróci i co dalej? Ale czytałam, że tam są naprawdę świetni psychoterapeuci więc raczej skontaktuje się z nimi ale będę wdzięczna za wasze opinie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3759

PostWysłany: Wto Maj 05, 2020 6:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ja miałam problem w rodzinie z alkoholizmem. Bardzo bliska mnie osobę dopadł ten problem. Niestety mieszkaliśmy z dala od siebie i przez dłuższy czas nawet nie zdawałam sobie sprawy z problemu. Niestety ten nałóg jest straszny. Polecam zajrzeć na ta na stronę pomogła mi ona poukładać wiele informacji w głowie i wesprzeć w walce mojego krewnego. https://uzaleznienia-terapia.pl/detoksykacja/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorotha
Familijniak VIP


Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 595

PostWysłany: Pią Maj 22, 2020 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodziny alkoholików najczęściej nie chwalą się nikomu ze swoich problemów, bo to i temat nie do chwalenia. Wręcz przeciwnie, wstyd na całego, przed rodziną, przed znajomymi. Dlatego też najchętniej pozostają z tym sami. A przecież są różne formy leczenia alkoholizmu, jak choćby odtruwanie alkoholowe Łódź https://odtruwanielodz.com/ za raptem 399 złotych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klaudyna90
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 16 Cze 2020
Posty: 4

PostWysłany: Wto Cze 16, 2020 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ganaska napisał:
A czy ktoś jeszcze zna Ośrodek terapii Forest ? Bo ojciec zdecydował się pójść na terapię i szukam opinii na ich temat. Zależy mi żeby to był otwarty ośrodek i żeby oferował też pomoc po terapii bo boję się, że uzależnienie wróci i co dalej? Ale czytałam, że tam są naprawdę świetni psychoterapeuci więc raczej skontaktuje się z nimi ale będę wdzięczna za wasze opinie


Polecam Foresta! Naprawdę super ludzie tam pracują, a jaki piękny obiekt Very Happy I jezioro przed samym wejściem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony
Stały bywalec


Dołączył: 01 Lip 2020
Posty: 57

PostWysłany: Pią Sie 07, 2020 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leczenie uzależnienia to bardzo dobre rozwiązanie w każdym przypadku uzależnienia. Dlatego też bardzo ważne jest w ogóle uświadomienie takiej osobie że powinna się do takiego ośrodka zgłosić. Moja koleżanka w domu nigdy nie miała lekko ale odkąd jej mąż zaczął więcej pić to nie daje sobie już sama z tym rady. Znalazła w necie taki Ranking ośrodków terapii z pomocą którego ma namiary na kilka dobrych ośrodków i teraz ma nadzieję,że namówi męża na taki pobyt w ośrodku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolcia
Stały bywalec


Dołączył: 24 Mar 2020
Posty: 57

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2020 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z chorobą alkoholową to naprawdę jest ciężka sprawa. Widziałam jak moja ciocia musi się męczyć z wujkiem, aby go namówić na leczenie w specjalnej placówce. W rezultacie udało jej się namówić go na pobyt w prywatnym ośrodku terapii uzależnień Nefo. Dobrze, że wybrała właśnie ten ośrodek. Został wpisany na listę podmiotów leczniczych i wygrał konkurs prowadzony przez ranking Ośrodków Terapii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zosia26
Bywalec


Dołączył: 12 Maj 2020
Posty: 48

PostWysłany: Czw Paź 08, 2020 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój brat jest alkoholikiem, przeszedł leczenie i detoks w https://osrodekprzebudzenie.org/ dzięki czemu jest w stanie sobie radzić z problemami bez wracania do picia. Muszę powiedzieć że ogromne znaczenie ma wsparcie bliskich osób i dobra terapia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3759

PostWysłany: Pon Gru 07, 2020 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewelacyjne efekty przynosi leczenie w prywatnym ośrodku terapii uzależnień https://uzaleznienia-terapia.pl/program-terapii/
. Według Rankingu ośrodków terapii to najlepszy ośrodek w Polsce. Warunki pobytu są komfortowe, a najważniejsze, że podopieczni czują się w nim bardzo dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alaiza
Stały bywalec


Dołączył: 17 Cze 2020
Posty: 62

PostWysłany: Pon Sty 11, 2021 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wpadłeś w nałóg, to ciężko Ci będzie z niego wyjść. Najlepiej poszukaj pomocy u specjalisty. Zobacz, o co chodzi https://osrodkiterapeutyczne.pl/porady/nkht/diagnoza-uzaleznienia.html Prawdopodobnie te teksty są właśnie o Tobie. Nie załamuj się, tylko weź się w garść. Jeśli ktoś chce wyjść z nałogu, to to zrobi. Najlepiej sobie zainwestuj właśnie w pomoc terapeutyczną, a zobaczysz, że ci pomoże tego typu działanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tośka21
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2020
Posty: 324

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że tak. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście w pierwszej kolejności zajrzeli do https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ i właśnie tam poszukali pomocy. Nie ma co ukrywać, że jeśli zależy Wam na skutecznym rozwiązaniu tego poważnego problemu, to koniecznie powinniście zwrócić na to uwagę już teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bachman
Ekspert na forum


Dołączył: 05 Lut 2021
Posty: 210

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2021 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam właśnie szukam takiego ośrodka dla samego siebie... Ale jednak potrzebuję czegoś bliżej, na Śląsku. Poza tym ciągną się za mną sprawy sądowe.. Właśnie przez alkohol. Mam swoich adwokatów z kancelarii Wojas Pawlak, w Gliwicach wiele się o nich mówi, więc mam też wielką nadzieję, że pomogą mi z tego wszystkiego jakoś wyjść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
komina
Ekspert na forum


Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 172

PostWysłany: Czw Cze 17, 2021 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomoc i wsparcie dla uzależnionego jest niezwykle ważne. Alkoholik zwykle nie dostrzega problemu i często bywa, że nawet nie chce dać sobie pomóc. Myślę, że osobie tej warto zaproponować także zaszycie alkoholowe w Świdnicy, które uważa się za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia. Esperal nie daje 100% pewności pokonania nałogu, jednak myślę, że warto spróbować. Polecam przed wizytą w danym gabinecie przeczytać najpierw opinie w sieci aby wybrać najlepszą placówkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borys
Ekspert na forum


Dołączył: 06 Paź 2018
Posty: 208

PostWysłany: Wto Sie 03, 2021 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie słyszałem żadnych opinii na temat tego ośrodka. Miałem jednak do czynienia z osobą uzależnioną i w jego przypadku największe efekty przyniosło właśnie zaszycie alkoholowe. Widziałem wyżej, że już ktoś wspomniał o tej metodzie. Jest to chyba najpopularniejsza forma leczenia. Na pewno tutaj znajdziecie wiele interesujących informacji na ten temat - https://esperalszczecin.pl/koszalin-stargard-kolobrzeg-swinoujscie/. Zaszycie pomogło wielu alkoholikom pokonać nałóg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum