Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Emerytura.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3761

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2019 5:42 am    Temat postu: Emerytura. Odpowiedz z cytatem

Moja mam właśnie przeszła na emeryturę. Po ponad trzydziestu latach pracy jej świadczenie jest niewiele wyższe od najniższej krajowe. Ciężko będzie związać koniec z końcem. Namawiam ją by złożyła wniosek o rentę rodzinną i przeszła na emeryturę taty https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/1530/ . Nie będzie to dużo większa kwota, ale nawet te 200 zł robi różnicę. Jak myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sara32
Familijniak VIP


Dołączył: 25 Gru 2018
Posty: 661

PostWysłany: Pią Lut 28, 2020 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewątpliwe nie ma co liczyć na godziwe życie za emeryturę z ZUS. Lepiej już teraz zastanowić się nad jakimś dobrym rozwiązaniem. Poczytajcie sobie jakie zalety ma fundusz zabezpieczenia emerytalnego. Być może przekonacie się do takiej opcji. Niewątpliwie propozycja jest ciekawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beata17
Stały bywalec


Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 132

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2020 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrym rozwiązaniem na przyszłość jest odkładanie na dodatkową emeryturę w https://www.mojeppk.pl/ Sama jestem juz od zeszłego roku w tym programie i wszystko działa bardzo dobrze. Jest dedykowana aplikacja w której można doglądać swoje środki, dopłata od państwa wpłyneła na konto. Myśle ze to rozsądne na przyszłość bo jak wiadomo emerytury będą coraz niższe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KlaraK
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 23

PostWysłany: Czw Maj 14, 2020 1:30 pm    Temat postu: Renta dożywotnia Odpowiedz z cytatem

A nie rozważałyście renty dożywotniej? Jeśli mama ma skończone 65 lat i ma prawo własności nieruchomości, to już może zapewnić sobie comiesięczną kwotę, niezależną od świadczeń z ZUS. Dodatkowo, będąc współwłaścicielką mieszkania, to również możesz przystąpić do umowy. Koniecznie poczytajcie więcej na ten temat https://www.familiasa.pl/czeste-pytania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arktyczna
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 28

PostWysłany: Wto Lip 21, 2020 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnie to bywa na emeryturze, często borykamy się z różnymi dolegliwościami. Z wiekiem często szwankuje zdrowie i trzeba się z tym pogodzić, jakoś spróbować poradzić sobie z różnymi dolegliwościami. Sprawdźcie sobie tu firmę https://www.brandvital.eu/wypozyczalnia/aparaty-cpap/ i ich ofertę. Działają zarówno jako wypożyczalnia, również możecie liczyć tu na opcja zakupu przeróżnych, profesjonalnych urządzeń medycznych, sprzętów i akcesoriów rehabilitacyjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony
Stały bywalec


Dołączył: 01 Lip 2020
Posty: 57

PostWysłany: Wto Sie 18, 2020 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdego z nas to czeka (o ile dożyjemy takiego wieku) Zastanawiam się jednak jak można zapełnić takiej osobie czas. Bo moja mama aż taka stara nie jest ale zauważyłam, że niekiedy ma problemy ze sprawnością rąk. Więc szukam jakieś metody aby jej tę sprawność poprawiać. I tak koleżanka podesłała mi ten link https://seniorlux.pl/Kolorowanki-c520 Myślicie, że takie kolorowanie może mieć terapeutyczną moc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamka
Ekspert na forum


Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 216

PostWysłany: Wto Sie 25, 2020 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, dlatego warto już teraz myśleć o tym jak się zabezpieczyć finansowo na czas emerytury. Ja na przykład mam dodatkowe ubezpieczenie emerytalne i wiem że ja ani moi bliscy nie zostaniemy bez grosza jak będę na emeryturze a nawet jeśli nie dożyję to oni odziedziczą po mnie pieniądze, nie zmarnują się tak jak w ZUS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3761

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2020 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo wiele osób na emeryturze, zastanawia się co robić, dlatego ciekawym może być hobby, które opisali w artykule https://zycieseniora.com/z-zycia-wziete/hobby-emeryta-malowanie-obrazow. Ogólnie znajduje się tam wiele innych porad, nie tylko na temat ciekawego hobby, ale też na temat finansów, porad zdrowotnych czy modowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
singing
Czytający


Dołączył: 29 Lip 2020
Posty: 18

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2020 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na emeryturze można robić praktycznie wszystko.. Wszystko zależy od tego w jakim stopniu jesteśmy w stanie się poruszać. Bo na przykład mama mojej przyjaciółki nie może sama mieszkać a ona nie może do niej się wprowadzić i szuka jakiegoś rozwiązania sytuacji. pomyślała o domu opieki. Tym bardziej, że tutaj http://domseniora24.pl/ mają bardzo dobrą opiekę oraz towarzystwo innych seniorów na emeryturze. Także kto wie, może takie rozwiązanie jest najlepszym rozwiązaniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
papaja5
Familijniak VIP


Dołączył: 29 Mar 2019
Posty: 385

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2020 3:56 pm    Temat postu: Dla zdrowia Odpowiedz z cytatem

Każdy z nas pragnie być zdrowy przez jak najdłuższą część życia. Gdy jednak podejrzewamy u siebie jakąkolwiek chorobę, dobrze jest poznać wszelkie elementy jej dotyczące. Polecam zerknąć na stronę https://diabetyk24.pl/blog-section/pierwsze-objawy-cukrzycy gdzie znajdziesz konkretną wiedzą o początkach powstawania cukrzycy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PonyLittle
Bywalec


Dołączył: 01 Lip 2020
Posty: 25

PostWysłany: Pon Sty 04, 2021 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądziłam, że przyjdzie taki czas w którym zacznę się zastanawiać jak będzie wyglądać moje życie na emeryturze i doszłam do wniosku, że nawet nie wiem ile będzie wynosić ta moja emerytura. Dlatego też szukałam bliższych informacji na ten temat i tak znalazłam emerytury kalkulator z pomocą którego dowiem się ile mogę mieć takiej emerytury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Steven2000
Czytający


Dołączył: 19 Lut 2021
Posty: 16

PostWysłany: Pią Lut 19, 2021 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat nie jest łatwy, ale jeśli faktycznie ledwo wiąże się koniec z końcem, to 200 zł zawsze zrobi różnicę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Steven2000
Czytający


Dołączył: 19 Lut 2021
Posty: 16

PostWysłany: Pią Lut 19, 2021 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że warto zainwestować w jakieś ubezpiecznie, wybrać odpowiednie, zastanowić się, porównać i coś dobrać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blondia
Familijniak VIP


Dołączył: 08 Paź 2019
Posty: 279

PostWysłany: Wto Mar 16, 2021 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życie na emeryturze powinno być lekkie, miłe i przyjemne, no ale dobrze wiemy, że często tak nie jest. Głównie problemem jest oczywiście zdrowie, z wiekiem narażeni jesteśmy na coraz większe problemy zdrowotne. Moja babcia od dawna miała problemy ze słuchem, ale w końcu się za to zabraliśmy. Znalazłam tak firmę https://aparaty-sluchowe.info/ Tu wykonują bezpłatnie badania słuchu, a także znajdziecie tu rożne aparaty znanych marek w dobrych cenach. Warto zapoznać się z ich ofertą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parch
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1105

PostWysłany: Nie Wrz 05, 2021 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety wysokość emerytury może nie wystarczyć na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Właśnie dlatego warto jest się dodatkowo zabezpieczyć na ten czas. Na pewno pracownicze programy emerytalne są dobrym rozwiązaniem. Dzięki nim uda Ci się zapewnić sobie spokojną i godną starość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum