Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Domowe sposoby na bóle gardła

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motylemjestem
Ekspert na forum


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 216

PostWysłany: Sob Lip 25, 2015 6:04 pm    Temat postu: Domowe sposoby na bóle gardła Odpowiedz z cytatem

Znacie jakieś takie domowe mikstury na walkę z takimi dolegliwościami?
Wiadomo, że zawsze sięga się po jakieś tabletki na gardło, ale może warto byłoby jakoś wspomóc swoją terapię też domowymi sposobami.
Oczywiście chodzi mi o takie sytuacje, gdzie nie mamy do czynienia z anginą czy innymi poważniejszymi schorzeniami, a raczej prostym przeziębieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misia25
Ekspert na forum


Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 214

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2020 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy z gardłem mogą być różnego rodzaju, ale prawda jest taka, że od zadławienia może boleć. Jednak to nie najgorszy problem. Jak uratować życie komuś, kto tak naprawdę się dławi? Można zastosować produkt LifeVac https://lifevac.pl/ . On doskonale się sprawdza na takie problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
dajmond
Familijniak VIP


Dołączył: 29 Cze 2019
Posty: 292

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2020 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na gardlo to niestety zadne domowe sposoby mi nie pomagaja, musze siegac po septogard, za to ten jest niezastapiony na kazda gardlowa infekcje Smile Po popsikaniu nim na bolace gardlo szybko odczuwa sie ulge, dziala on rowniez przeciwzapalnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
public
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 106

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2020 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o gardło to faktycznie możemy mieć wiele bardzo różnych stanów zapalnych. Dlatego też nie od razu z każdym takim przypadkiem musimy biec do lekarza. Moja koleżanka powiedziała mi zapalenie gardła czym płukać aby w miarę sobie ulżyć i wyleczyć takie zapalenie gardła. Mam nadzieję, że uda mi się z tego wyjść bez wizyty u lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
staszekk
Familijniak VIP


Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 345

PostWysłany: Sro Paź 28, 2020 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Octenisept serio pomaga. W szoku byłem przy ostatniej infekcji. Dwa razy zastosowałem i jaka ulga. A nawet bym nie pomyślał, że można ot tak do gardła stosować. A jest we wskazaniach jak najbardziej. na pewno krzywdy nie zrobi a zahamuje rozwój infekcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolcia
Stały bywalec


Dołączył: 24 Mar 2020
Posty: 57

PostWysłany: Pią Lis 05, 2021 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na bóle gardła to mi pomaga czosnek z miodem. A jeśli chodzi o kaszel, szczególnie taki mokry z wydzieliną to super są soledum tabletki . Po zastosowaniu ich można naprawdę swobodnie oddychać. Poza tym ten środek działa też przeciwzapalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorotha
Familijniak VIP


Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 595

PostWysłany: Pią Lis 12, 2021 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie jestem pewna, czy te domowe środki pomagają. Kilka razy próbowałam i skończyło się i tak antybiotykami. Dlatego też wolę udać się do okolicznej przychodni https://www.dolmed.pl/oferta/poz/ Tym bardziej teraz podczas pandemii, lepiej by mnie ktoś zbadał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anabelka
Familijniak VIP


Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 617

PostWysłany: Sro Sty 05, 2022 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domowych skutecznych sposób to nie ma za bardzo. Jeśli coś zaczyna się dziać i czujemy ból gardła to najlepiej zdecydować się na tabletki na ból gardła takie bez recepty. W każdej aptece bez problemu takie dostaniecie. W większości przypadków to pomoże. Chyba, ze rozwinie się Wam to w anginę czy zapalenie krtani, wtedy to już tylko do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum