Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wspomóc leczenie wątroby?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motylemjestem
Ekspert na forum


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 216

PostWysłany: Nie Maj 08, 2016 8:14 pm    Temat postu: Jak wspomóc leczenie wątroby? Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to co możemy zrobić sami, tak we własnym zakresie.
Czytałam tutaj, że niemal każda choroba wątroby bierze się ze złej diety, używek i niewłaściwego trybu życia.
Czy zmiana tych nawyków coś tutaj pomoże?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AnnaLizyna
Stały bywalec


Dołączył: 15 Sty 2018
Posty: 79

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ oczywiście, ze tak! Zdrowa dieta, której podstawą będą warzywa, odpowiednie suplementy, rezygnacja z używek i niezdrowych produktów spożywczych. Tak naprawdę wystarczy kilka tygodni, by zauważyć pierwsze rezultaty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
assasin
Stały bywalec


Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 62

PostWysłany: Wto Sty 23, 2018 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedząc ile funkcji w organizmie spełnia wątroba i że pełni bardzo ważną rolę w czasie trawienia to, to że zła dieta czy używki źle wpływają na ten organ nie jest wcale aż tak dziwne. Z resztą używki bądźmy ze sobą szczerzy źle wpływają na cały organizm. Na przykład alkohol jest substancją psychoaktywną. Wile osób nawet tego nie wie, a i tak piją na umór. Wypicie dużej ilości na raz może być śmiertelne. Z resztą każdy chyba wie czym się objawia zatrucie alkoholowe i jak reaguje cały nasz organizm, a nie tylko wątroba na jego obecność w krwiobiegu. O działaniu i szkodliwości papierosów czy narkotyków nie wspomnę. Ale wracając do wątroby jest to organ, który w organizmie jest wręcz niezbędny, bo nie tylko wytwarza masę enzymów czy hormonów, ale także przechowuje bardzo dużo składników oraz jest przecież ważną częścią układu pokarmowego i bierze czynny udział w trawieniu wielu związków. Dlatego należy o nią dbać. Jak człowiek czuje, że ma ciężko na wątrobie to należy działać. Warto pójść do lekarza i zakupić przepisane przez niego leki. Nigdy nie kupuje się leków bez konsultacji z lekarzem i nie kupuje się też z niesprawdzonego źródła. A sprawdzone źródła to apteki stacjonarne i internetowe. Taką internetową apteką jest https://www.nowafarmacja.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zloteserce
Stały bywalec


Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 67

PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bardzo ważne jest, w przypadku problemów z wątrobą, aby włączyć do swojej codziennej rutyny odpowiednio zbilansowaną dietę. Najlepiej w tym przypadku udać się do dietetyka, który oceni nasze możliwości oraz poda przepisy, które warto zastosować. Co więcej, dobrym sposobem na jeszcze lepszą pracę wątroby są suplementy diety - https://www.herbaya.pl/zdrowie-z-natury/rola-steroli-rolinnych-w-diecie-przy-podwyzszonym-cholesterolu skutecznie obniżają cholesterol oraz wspomagają trawienie. Swego czasu miałam okazję je stosować i bardzo szybko zauwazyłam różnicę w poprawie stanu swojego zdrowia, co potwierdzały wyniki badań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hart
Familijniak VIP


Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 257

PostWysłany: Pon Sie 12, 2019 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma miała problem z wątrobą, więc lekarz zapisał jej gotowane i surowe warzywa, więc chyba to mniej obciąża ten organ. Właściwa może się okazać słynna dieta Dr Dąbrowskiej, polegająca na jedzeniu surowych owoców i warzyw. Dokładnie nie wiem, jak komponuje się posiłki, ale ogólne założenia możecie poznać tutaj https://zyj-zdrowiej.pl/dieta-dr-dabrowskiej-zasady-etapy-przepisy-odchudzajaca-moc-warzyw-i-owocow/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quyburn
Familijniak VIP


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1069

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o suplementy, to ostatnio kolega podrzucił mi taką stronę : https://mejores-suplementos.es Sprawdziłam i okazało się, ze jest tam naprawdę wiele ciekawych informacji na temat zdrowia, diet i suplementów. Myślę, że jeżeli interesujecie sie tym tematem, to znajdziecie tam coś dla siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dudek
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 03 Wrz 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 03, 2019 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim dieta wspomaga pracę wątroby i oczywiście brak alkoholu czy też przyjmowanie leków czy suplementów. Przecież to wszystko przechodzi przez wątrobę. Można pić herbatkę poprawiającą pracę wątroby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zloteserce
Stały bywalec


Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 67

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2019 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w pierwszej kolejności powinnaś dowiedzieć się do czego tak naprawdę służy wątroba w naszym organizmie. Poznać metody jej działania oraz wszystkie dobre i szkodliwe dla niej składniki. Według tego będziesz miała pogląd, co robisz źle. Poza tym pomoże ci to zmodyfikować swoją dietę tak by miała ona pozytywny wpływ na stan wątroby. Co więcej polecam ci zastosować suplement diety jak np. https://www.herbaya.pl/produkty/herbaya-chlorella-detox z własnego doświadczenia wiem, że bardzo dobrze wspiera pracę i zdrowie wątroby, a także pomaga pozbyć się szkodliwych toksyn z organizmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3759

PostWysłany: Nie Paź 03, 2021 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholesterol to związek chemiczny niezbędny do funkcjonowania organizmu. Występuje w tkankach i osoczu krwi. Wyróżniamy dobry i zły cholesterol. W artykule https://www.aptekagemini.pl/poradnik/artykul/watroba-a-cholesterol-jaki-ma-wplyw-na-jej-zdrowie/ znajdziecie wiele cennych informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
okularnica
Bywalec


Dołączył: 27 Lut 2020
Posty: 53
Skąd: z lasku przy rzece

PostWysłany: Pon Paź 11, 2021 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby wątroba nie odmawiała nam posłuszeństwa,warto o nią dbać przez całe życie.Bardzo pomocne w tym celu będzie stosowanie żywności dietetycznej,oferowanej przez sklep https://supleprofit.pl/
Oferuje on masła, kremy oraz dżemy, słodycze i przekąski bez dodatku cukru, sosy oraz syropy, batony proteinowe, napoje dietetyczne, kawy GBS, słodziki oraz aromaty, zdrowe oleje do smażenia, a także gotowe posiłki,przyprawy, mąki, herbaty, nasiona. To wszystko sprawi,że wątroba będzie prawidłowo funkcjonować i unikniemy niedoborów ważnych dla organizmu składników, witamin oraz soli mineralnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anabelka
Familijniak VIP


Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 617

PostWysłany: Pią Sty 21, 2022 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają stężenie trójglicerydów i cholesterolu. Warto je suplementować codziennie. Polecam kapsułki Neoglandyna Plus. Tych kwasów w diecie nie dostarczymy więc bez suplementacji każdy ma ich za mało. Warto je uzupełnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3759

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2022 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Malwa
Familijniak VIP


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 754

PostWysłany: Sob Maj 21, 2022 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście bardzo ważna jest tutaj dieta, mój tata ma problemy z wątrobą i kupuję dla niego w DOZie specjalne nutridrinki, mają te produkty w bardzo dobrej cenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorotha
Familijniak VIP


Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 595

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2023 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Które z przypraw dostępnych u producenta przypraw Mr Cook https://b2b.mrcook.pl/ wspomagają leczenie wątroby? Niestety nie znam się na tym, a kiedyś słyszałam, że dużo zależy od tego, jak się je, jakie posiłki się spożywa, w jaki sposób się je przygotowuje. Chciałabym odżywiać się zdrowo i nie narażać już bardziej wątroby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pzczechow
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 29 Maj 2023
Posty: 2

PostWysłany: Pon Maj 29, 2023 7:01 pm    Temat postu: Jak wspomóc leczenie wątroby? Odpowiedz z cytatem

Malwa napisał:
Oczywiście bardzo ważna jest tutaj dieta, mój tata ma problemy z wątrobą i kupuję dla niego w DOZie specjalne nutridrinki, mają te produkty w bardzo dobrej cenie.


Według mnie, w przypadku problemów z wątrobą warto byłoby skontaktować się z doświadczonym dietetykiem który przygotuje zestaw rzeczy które mogą zmniejszyć stan zapalny występujący w wątrobie. Mi pomogła wizyta u dietetyka z Lublina, Moniki Popik - to młoda, ale bardzo doświadczona dietetyk z medycznym wykształceniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum