Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki moduł ratalny w sklepie na platformie Shoper?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia90
Stały bywalec


Dołączył: 27 Gru 2021
Posty: 77

PostWysłany: Sro Mar 16, 2022 8:29 am    Temat postu: Jaki moduł ratalny w sklepie na platformie Shoper? Odpowiedz z cytatem

Tak jak w temacie. Szukam sprawdzonego modułu ratalnego do sklepu internetowego na platformie Shoper. Wielu klientów mojego sklepu pyta o taką metodę płatności, dlatego chciałam taką opcję uruchomić. Polecicie jakiś sprawdzony moduł?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ida
Stały bywalec


Dołączył: 13 Lis 2020
Posty: 105

PostWysłany: Pon Mar 21, 2022 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziwie się, że klienci pytają o taki rodzaj płatności. W dzisiejszych czasach zakupy na raty lub leasing, to duża część rynku. Co do wyboru modułu, to polecam iRaty. Jeśli masz jakieś pytania na jego temat, to pisz. Postaram się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Łukasz
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 22 Mar 2022
Posty: 2

PostWysłany: Wto Mar 22, 2022 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Shoper masz kilka modułów ratalnych. To jaki dobry jest dla Ciebie w dużej mierze zależy od asortymentu i profila klienta.

Jeśli twój średni koszyk jest do 500-600 zł to PayPo to must have. Integracja jest bardzo prosta dla sklepów, które mają włączone Shoper Płatności.

Jeśli masz Shoper płatności to aktywuj też mBank Raty. Wszystkie informacje o konfiguracji i zasadach formalnych znajdziesz na Shoper w dzale pomoc. Tam też są wskazówki dotyczącego tego jak zwiększać sprzedaż dzięki modułom ratalnym.

Dla koszyków o wyższej wartości czyli takich ponad 600 zł, a już szczególnie gdy sprzedajesz towar ogólnie wyższej wartości np. powyżej 2 tys. PLN - koniecznie zainstaluj eRaty Santander Consumer Bank - integracja na Shoper jest prosta i znajdziesz ją tam, gdzie konfigurowałaś płatności.

Warte polecenia są też aplikacje, ale tutaj pamiętaj, by zawrzeć osobną umowę z dostawcą finansowania. To co można polecić to aplikacja Inbank - bardzo sprawnie funkcjonuje i ładnie wygląda na sklepie, dodatkowo stawka dla merchanta jest korzystna i chyba mają najtańsze raty 0% dla merchanta obecnie.

Możesz też spróbować z aplikacją CA Raty od Credit Agricole - tutaj też istotne jest to, by zawrzeć umowę z CA - po instalacji znajdziesz formularz kontaktowy i podpiszesz umowę w zasadzie od ręki. Apka jest dobra np. dla sklepów rowerowych, fotograficznych, meblarskich. Do ciuchów i rękodzieła raczej polecam odroczone płatności.

Jeśli klienci pytają, to znaczy, że musisz rozszerzyć te ofertę koniecznie. Pamiętaj, że możesz mieć kilka metod, niekoniecznie skupiać się na jednej. Bo klient mBanku chętniej skorzysta z mRat, a klient Credit Agricole jak zobaczy logo, to też będzie miał większą skłonność do skorzystania ze znajomego brandu. Szeroki wybór jest tutaj ważny, należy podchodzić do preferencji klienta i dostosowywać się do niego - klienci rzadko chcą działać odwrotnie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia90
Stały bywalec


Dołączył: 27 Gru 2021
Posty: 77

PostWysłany: Wto Mar 22, 2022 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ida, jak wygląda podpięcie takiego modułu do sklepu internetowego? Słyszałam również, że mogę liczyć na dodatkowy dochód po podpięciu takiego modułu, czy to prawda? Dziękuje, za Twoją odpowiedz na mojego posta Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Giwalik22
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 4

PostWysłany: Czw Mar 24, 2022 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba już ten temat jest wyczerpany do końca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ida
Stały bywalec


Dołączył: 13 Lis 2020
Posty: 105

PostWysłany: Czw Mar 24, 2022 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moduł możesz podpiąć poprzez współpracę z tą firmą - https://www.platformafinansowa.pl/wspolpraca. Wystarczy zapisać firmę w ich systemie, a następnie otrzymasz e-maila z dalszymi krokami. Jeśli chodzi o dodatkowy dochód, to tak masz racje, możesz na niego liczyć. Za każdy pozytywnie rozpatrzony wniosek otrzymasz prowizje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Kasia90
Stały bywalec


Dołączył: 27 Gru 2021
Posty: 77

PostWysłany: Sob Mar 26, 2022 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ida, dziękuje za Twoje odpowiedzi na moje pytania. Fajnie, że mogę liczyć na ten dodatkowy dochód. Jak tylko zamknę miesiąc, to biorę się za wdrażaniem do siebie systemu od iRaty. Mam nadzieje, że nie będzie żadnych komplikacji i jak najszybciej będę mogła oferować klientom płatność w ratach oraz leasing.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 22 Mar 2022
Posty: 2

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2022 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia90 napisał:
Ida, dziękuje za Twoje odpowiedzi na moje pytania. Fajnie, że mogę liczyć na ten dodatkowy dochód. Jak tylko zamknę miesiąc, to biorę się za wdrażaniem do siebie systemu od iRaty. Mam nadzieje, że nie będzie żadnych komplikacji i jak najszybciej będę mogła oferować klientom płatność w ratach oraz leasing.


W sklepie internetowym na pierwszym miejscu stawiaj klienta. Konsument zwraca uwagę na brandy - jeśli zobaczy rozwiązanie, którego nie zna lub nie ufa, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo porzucenia koszyka, a ty tracisz pieniądze. Nic nie zyskasz. Na sklepie Shoper korzystaj z rozwiązań dostępnych w sklepie z aplikacjami lub bezpośrednio w integracjach. Zwracaj uwagę na to, by końcowa cena dla klienta danej usługi nie była zbyt wysoka, bo klient nigdy nie wróci do Ciebie, a jego wspomnienie o zakupach w Twoim sklepie będzie przypominać mu problemie. Gdy wybierasz dostawcę platformy ratalnej - unikaj tych, którzy nie podają lub ukrywają to z jakimi instytucjami finansowymi współpracują. To są podstawowe zasady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum