Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciąża badania
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Rodzina, dziecko, my
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
parch
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1105

PostWysłany: Pon Cze 06, 2022 9:48 pm    Temat postu: Ciąża badania Odpowiedz z cytatem

Jakie badania prenatalne w ciąży są bezpieczne dla dziecka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamka
Ekspert na forum


Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 216

PostWysłany: Pią Cze 17, 2022 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jakie badania robisz, ja miałam test sanco w laboratorium diagnostyka i to jest badanie z krwi matki a więc zupełnie bezpieczne dla dziecka a bada ryzyko obciążenia płodu wadami genetycznymi. Np. trisomiami autosomalnymi 21,18 i 13 oraz mozaikowatością trisomi

Ostatnio zmieniony przez adamka dnia Czw Cze 30, 2022 8:28 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elenaa
Stały bywalec


Dołączył: 19 Cze 2022
Posty: 117

PostWysłany: Sro Cze 22, 2022 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są badania nieinwazyjne do których wykonania potrzebna jest jedynie próbka krwi pobrana od matki, takim badaniem jest na przykład test nifty. Z racji szerokiej walidacji klinicznej i braku ryzyka poronienia właśnie na takie badanie młodzi rodzice decydują się coraz częściej. Test można wykonać po 10 tygodniu ciąży, często pozwala on na uniknięcie inwazyjnej amniopunkcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tribble
Stały bywalec


Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 118

PostWysłany: Sob Cze 25, 2022 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sanco z laboratorium diagnostyki, o którym pisała wyżej @adamka też nie sa inwazyjnymi badaniami i też robi się je na podstawie krwi mamy. I co ważne na wynik czeka się krótki, bo tylko 7 dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kessler.winifred
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 09 Lip 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 09, 2022 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, jestem w ciąży i powoli zaczynam kompletować niezbędną wyprawkę. Długo zastanawiałam się jaki biustonosz do karmienia kupić. Na szczęście koleżanka podesłała mi ten artykuł https://urodaizdrowie.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-pierwszy-biustonosz-do-karmienia/ dzięki któremu wszystko stało się jasne. W końcu zamówiłam świetny produkt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bachman
Ekspert na forum


Dołączył: 05 Lut 2021
Posty: 210

PostWysłany: Czw Lip 14, 2022 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy byś potrzebowała iść na badania prenatalne, to wiem ze najlepsza w tym temacie jest dr Wioletta Rozmus-Warcholińska. Przyjmuje na ul Kozielewskiego 9 w Częstochowie, Gyncentrum. Co prawda ciężko się do niej dostać ponoć ale naprawdę warto, babka jest świetna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milunia
Familijniak VIP


Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 411

PostWysłany: Pon Lip 18, 2022 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej możecie też wybrać się do centrum medycznego https://www.neomedica.pl - i tam wykonać sobie wszystkie potrzebne badania. Czy to typowo u ginekologa, czy laboratoryjne, czy inne...Jest to świetnie rozwinięta placówka, która oferuje szereg medycznych opcji i ma u siebie najlepszych specjalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
georgette94
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 20 Lip 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 20, 2022 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się nad tym zastanawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MniejszaNiz
Familijniak VIP


Dołączył: 05 Sty 2019
Posty: 516

PostWysłany: Pon Sie 01, 2022 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteś w ciąży to warto wykonać test Nifty Wink
To bezbolesne badanie genetyczne, które jest wykonywane z krwii matki.
Obecnie istnieje wiele opcji prenatalnych badań przesiewowych. Jednak w porównaniu do nieinwazyjnych testów prenatalnych, tradycyjne metody przesiewowe cechują się mniejszą dokładnością i wyższymi odsetkami wyników fałszywie dodatnich.
Zobacz szczegóły - https://testnifty.eu/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka456
Familijniak VIP


Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 567

PostWysłany: Pią Sie 05, 2022 4:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie wykonać?

__
milerd opinie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bachman
Ekspert na forum


Dołączył: 05 Lut 2021
Posty: 210

PostWysłany: Sro Sie 10, 2022 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kluczowe tutaj moim zdaniem będą badania prenatalne, a najlepsza w te klocki jest dr Wioletta Rozmus-Warcholińska. Moja koleżanka ostatnio byłą u niej w Gyncentrum w Częstochowie, jechała ponad 200km ale naprawdę warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zakochanapouszy
Familijniak VIP


Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 663

PostWysłany: Czw Sie 18, 2022 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ciąży pamiętajmy żeby zadbać też o blizny, szczególnie te po cesarskim cięciu. Dzięki pomocy - jaką uzyskamy w https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-po-cesarce , usuwanie blizn po cesarce jest szybkie i pozbawione bólu. Warto umówić się na konsultacje, podczas której nasza blizna zostanie zbadana, dalej dobierany jest już cykl zabiegów, dzięki któremu przynajmniej mocno zniwelujemy jej wygląd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slonecznypatrol
Ekspert na forum


Dołączył: 06 Lip 2021
Posty: 201

PostWysłany: Pon Sie 22, 2022 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O badaniach w ciąży piszą tutaj. Warto sobie poczytać o tych wskazanych w II trymestrze, bo prenatalne to dopiero początek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morti
Familijniak VIP


Dołączył: 12 Sie 2021
Posty: 790

PostWysłany: Pon Paź 17, 2022 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno zaszłam w ciążę i nie ukrywam że jestem trochę zagubiona. Nie wiem co mogę, a czego raczej powinnam unikać, ale mam nadzieję, że z czasem wszystko stanie się jasne. Teraz aktualnie interesuje mnie kwestia jaką jest basen w ciąży. Jeżeli macie w tym temacie jakąś większą wiedzę, to byłabym wdzięczna za wszelkie podpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cristina
Stały bywalec


Dołączył: 28 Lis 2021
Posty: 65

PostWysłany: Czw Sty 26, 2023 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłyście test nipt? Ja dzisiaj trafiłam na https://testnifty-warszawa.pl/test-nipt-warszawa-cena-gdzie-zrobic/ i chcę umówić się na badanie. Dla swojego spokoju musze wiedzieć czy nasze dziecko jest zdrowe. Nasza droga do ciąży była długa i bardzo trudna. Dlatego chcę sprawdzić czy wszystko jest ok.

Ostatnio zmieniony przez cristina dnia Sro Lut 22, 2023 11:51 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Rodzina, dziecko, my Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum