Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakup mieszkania - rynek wtórny czy pierwotny?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motylemjestem
Ekspert na forum


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 216

PostWysłany: Wto Mar 21, 2017 11:49 am    Temat postu: Zakup mieszkania - rynek wtórny czy pierwotny? Odpowiedz z cytatem

Jakie rozwiązanie waszym zdaniem jest bardziej korzystne?
Chodzi mi o to czy raczej wykorzystywać potencjał rynku wtórnego czy pierwotnego, szukając dla siebie idealnego domu lub mieszkania.
Tutaj znalazłam ofertę jednego z dolnośląskich deweloperów: http://www.modernbud.pl/
I tak się zastanawiam co waszym zdaniem ma w tej chwili najwięcej sensu.
Tym bardziej, że o resztki MDM można się starać i na nowe, i na używane mieszkania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heisi
Stały bywalec


Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 110

PostWysłany: Czw Cze 15, 2017 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego czego szukasz i na czym Ci zależy. Ja bym akurat wolała nowe mieszkanie, rozglądamy się zresztą już od jakiegoś czasu za nowym lokum w okolicach poznania. Na razie mamy na oku mieszkanie na http://osiedlebiale.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamka
Ekspert na forum


Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 216

PostWysłany: Wto Sie 22, 2017 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańsze to faktycznie jest to na rynku wtórnym ale nie warto się na nie kusić, nieraz warto dopłacić . Nowe mieszkania są ładne o na pewno dużo wyższym standardzie niż te na rynku wtórnym. Mieszkanko na osiedlu Nowe Odolany jest w sam raz, ceny też są umiarkowane i przede wszystkim dużo zieleni wokół, nie tylko na osiedlu ale i okoliczne parki wiele dają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
baretka
Bywalec


Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 53

PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy zakupie mieszkania developerskiego nie masz wpływu na lokalizację. Kupujesz tam gdzie powstaje osiedle. Na rynku wtórnym masz nieograniczone możliwości. Wejdź w kontakt z zarządcami osiedli. NP firma http://per-modum.pl/ zarządza wieloma warszawskimi osiedlami i doskonale się orientuje kto chce sprzedać mieszkanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madulka
Familijniak VIP


Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 448

PostWysłany: Czw Lis 23, 2017 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Z mieszkaniami deweloperskimi faktycznie nie ma tak wielkich możliwości lokalizacyjnych jak z tymi z rynku wtórnego. Ale trzeba brać pod uwagę, że nowe osiedla przeważnie powstają w dobrych miejscach, skomunikowanych i w pobliżu ważnych punktów. Rynek wtórny jednakże jest idealny dla osób, które nie interesuje urządzanie wszystkiego od podstaw i chcą się wprowadzić szybko na gotowe. Trzeba sobie to po prostu na spokojnie przemyśleć. Jeśli chodzi o warszawski rynek wtórny to z doświadczenia wiem, że ciężko znaleźć coś dobrego na własną rękę, dlatego lepiej skontaktować się z dobrym agentem nieruchomości. Ja współpracowałam z panem Jaworskim (tel. 603 195 624) i mogę go szczerze polecić, ponieważ doskonale rozumiał moje oczekiwania i zapewnił mi kompleksową obsługę (włącznie z pomocą uzyskania kredytu i przeprowadzką)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milan12
Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 34

PostWysłany: Pią Mar 09, 2018 10:12 am    Temat postu: Mieszkanie Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mieszkania pozostające na rynku warszawskim, to ja jestem takiego zdania, że godzien zainteresowania jest Mokotów. Przede wszystkim z tego względu, że jest to dzielnica szybko się rozbudowująca. Ponadto z jednej strony są tam galerie handlowe, a z drugiej natomiast można się spotkać na Polach Mokotowskich, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, ja kupiłem ostatecznie mieszkanie z rynku wtórnego, teraz po kilku latach przyszedł czas na remont i już uzyskałem pieniądze na ten cel -
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oslo
Ekspert na forum


Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 167

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2018 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to rynek pierwotny jest zdecydowanie lepszy. Kupujesz nowe, czyste mieszkanie do własnej aranżacji i nie martwisz sie o remonty. A poza tym zazwyczaj takie mieszkania są tańsze i nie musisz płacić opłat cywilnoprawnych Smile Sam właśnie przeglądam takie mieszkania w Wejherowie na sprzedaż i się zastanawiam, czy nie zacząc odkładac pieniędzy na pierwsze gniazdko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorotha
Familijniak VIP


Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 595

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że rynek wtórny jest atrakcyjniejszy cenowo. Zobaczcie sobie oferty nieruchomości Ursynów Myślę, że sa bardzo ciekawe, warte przejrzenia. A nuż się Wam któraś oferta spodoba. Nieruchomości Ursynów znajdują sie w świetnej lokalizacji, a to ważne, by wszędzie było blisko, szkoły, przychodnie, praca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fring
Familijniak VIP


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 438

PostWysłany: Pią Lis 30, 2018 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wielu osób na pewno rynek wtórny będzie lepszym wyborem, choćby ze względu na możliwości finansowe. Jednak czasami trzeba mieć sporo szczęścia, by trafić na coś zadbanego w dobrej cenie. Niektóre mieszkania wymagać mogą przeprowadzenia generalnego remontu. Ja nie żałuję, że postawiłem na biuro nieruchomości Wrocław w postaci firmy Verso, bo dzięki temu udało mi się sporo zaoszczędzić. Mieszkanie które kupiłem było dość zadbane i nie musiałem pakować w nie jakichś ogromnych pieniędzy.

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
renty61
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 1

PostWysłany: Czw Gru 20, 2018 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się właśnie zastanawiam ale są i plusy i minusy każdego rozwiązania. chyba jednak wybiorę wtórny - po 1 wiem, jak mieszkanie wygląda i zwykle poza tym że wymaga odświeżenia jest ok i do wprowadzenia się, po 2 wiem jacy sąsiedzi, ajkei otoczenie itd, po 3 mam za sobą już jakieś instalacje, kaloryfery itd - a jednak to sporo
_________________
http://www.tvswinoujscie.pl/wiadomosci/s/3007,wozek-uzywany-odpowiadamy-na-najwazniejsze-pytania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trenos
Ekspert na forum


Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 224

PostWysłany: Wto Sty 22, 2019 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna jak i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Wiele nieruchomości można również w razie czego znaleźć na stronie https://portalenieruchomosci.pl/, z której sam korzystałem nie tak dawno temu. Wszystkie ogłoszenia w jednym miejscu to spora wygoda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sara32
Familijniak VIP


Dołączył: 25 Gru 2018
Posty: 660

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2019 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że nowe mieszkanie można od początku do końca urządzić po swojemu. Trzeba więcej wydać, ale przez lata będziemy mieszkać w wymarzonym miejscu. Warto to przemyśleć. Tutaj http://www.osiedlerabienska.pl obecnie są w sprzedaży mieszkania w fajnym miejscu. Oczywiście wprost od dewelopera! Naprawdę można się w nich zakochać!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quyburn
Familijniak VIP


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1069

PostWysłany: Nie Maj 19, 2019 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ciężko jest dywagować w tej kwestii, jeżeli ma się tylko podstawowe pojęcie w zakresie tej materii. Dla mnie to czarna magia i wolę ufać odpowiednim osobom, na odpowiednim miejscu. Osobiście udało mi się dotrzeć do pani Pauliny: https://www.facebook.com/paulinabedynska1/ która bardzo mi pomogła podczas wyboru wymarzonego mieszkania (M-4). Muszę przyznać, że jeżeli kiedykolwiek będę planował zakup mieszkania, na pewno wrócę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esek
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 17 Cze 2019
Posty: 5

PostWysłany: Pon Cze 17, 2019 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rynek pierwotny jest droższy, ale i budownictwo jest nowocześniejsze. Rynek wtórny jest tańszy, ale budownictwo jest dużo gorsze. Ciężko więc stwierdzić, co jest lepszym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jones
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 20 Cze 2019
Posty: 5

PostWysłany: Czw Cze 20, 2019 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są plusy i minusy każdej z opcji. Niestety rynek pierwotny jest dużo droższy, ale i dużo lepszej jakości. Musisz zdecydować na czym Ci tak naprawdę zależy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum