Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakup mieszkania - jaki rynek?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ola12
Stały bywalec


Dołączył: 06 Lip 2023
Posty: 83

PostWysłany: Czw Lis 30, 2023 12:09 pm    Temat postu: Zakup mieszkania - jaki rynek? Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, cześć!

Myśląc o kupnie mieszkania brałam pod uwagę jedynie rynek pierwotny jednak po trafieniu na artykuł https://laroccadevelopment.pl/akie-sa-korzysci-i-wady-kupowania-mieszkania-na-rynku-pierwotnym-od-dewelopera-w-porownaniu-z-rynkiem-wtornym/ zdałam sobie sprawę, że warto może jednak rozważyć i rynek wtórny? Cenię sobie przytulne okolice i sprawdzone, solidne budynki, a także dużą elastyczność cenową. Rynki wtórne też często cechują się tym, że nie trzeba inwestować w parking kolejnych tysięcy z przymusu pomimo że np nie posiada się tego samochodu. Jakie wy macie przemyślenia o zakupie mieszkań na rynku pierwotnym czy wtórnym? Co polecacie wziąć jeszcze pod uwagę? Planuję rozglądać się z początkiem roku za pierwszymi mieszkaniami.

Dzięki <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wilczyca
Ekspert na forum


Dołączył: 12 Maj 2021
Posty: 151

PostWysłany: Pon Gru 18, 2023 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto wziąć pod uwagę zarówno mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Te drugie często są tańsze a mimo wszystko atrakcyjniejsze, solidniej zbudowane, bardziej funkcjonalne. Niemniej jednak jeśli zdecydujesz się na lokum prosto od dewelopera, powinnaś wiedzieć jak zachować się podczas odbioru, jakie są Twoje prawa i obowiązki. Wiele przydatnych informacji o nich znajdziesz na blogu https://www.renomabud.pl/blog/jakie-sa-prawa-i-obowiazki-kupujacego-podczas-odbioru-mieszkania-od-dewelopera/ . Najważniejszą kwestię stanowi dokładne zapoznanie się z umową oraz sprawdzenie stanu technicznego nieruchomości (w tym zakresie polecam skorzystać z pomocy fachowców).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abby
Familijniak VIP


Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 511

PostWysłany: Wto Sty 02, 2024 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak interesuje was fachowa obsługa rynku nieruchomości poznań to według mnie warto zgłosić się
do firmy PROJNORM. Oni wam zapewnią kompleksowe i niezawodne wsparcie, dokonają wyceny waszego mieszkania itd. Ja sama też chcę do nich się zgłosić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dlugonoga
Ekspert na forum


Dołączył: 06 Lut 2019
Posty: 171

PostWysłany: Sro Sty 03, 2024 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak kupowac to rynek pierwotny.. masz wszystko nowe i zabezpieczone. my mamy stare mieszkanie po babci, trzeba bylo rwac sciany i podlogi, wzielismy tez firme do osuszenia https://www.osuszanie-slim-pol.pl/osuszanie-pomieszczen-kiedy-jest-niezbedne/ bo wilgoc byla okropna i mase pieniedzy wydalismy na remont..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marrly
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Lut 2018
Posty: 533

PostWysłany: Czw Sty 11, 2024 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy myślisz o inwestycjach w nieruchomości, warto skorzystać z usług profesjonalnego zarządcy. http://kupiec-zarzadca.pl/ to miejsce, gdzie znajdziesz ekspertów, którzy pomogą ci zoptymalizować i ułatwić zarabianie na rynku nieruchomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamka
Ekspert na forum


Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 223

PostWysłany: Pon Sty 22, 2024 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie interesuje nowe mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, a najbardziej mieszkania takie jak te na osiedlu Skwer Harmonia w Krakowie, można tam znaleźć wiele terenów rekreacyjnych w pobliżu a ja w takim miejscu chciałabym z rodziną zamieszkać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum