Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krwiomocz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Rodzina, dziecko, my
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
parch
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1105

PostWysłany: Pią Lis 29, 2019 11:52 am    Temat postu: Krwiomocz Odpowiedz z cytatem

O czym może świadczyć czerwony mocz bez innych dolegliwości? wydaje mi się, że to krew. Nie jadłem buraków, nie piłem nic czerwonego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
staszekk
Familijniak VIP


Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 345

PostWysłany: Pią Lis 29, 2019 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krowiomocz może mieć wiele przyczyn tak naprawdę. Mogą to być problemy z nerkami (kamica nerkowa) bądź z samym pęcherzem czy cewką moczową. Konieczna w takiej sytuacji jest wizyta lekarska i dokładna diagnostyka. Stan nerek pozwala ocenić badanie moczu i usg brzucha. Co do pęcherza i cewki moczowej, jest już nieco trudniej. Wykonywana jest w celu oceny ich stanu tak zwana cystoskopia. Na czym zabieg polega można się więcej na https://gaboscm.pl/cystoskopia-badanie/ dowiedzieć. Zabieg polega na wprowadzeniu do pęcherza rurki endoskopowej - cystoskopu. Badanie nie jest przyjemne ale bardzo bardzo ważne w razie pojawienia się takich problemów. Takie badanie można wykonać w poradni Gabos w Piekarach Śląskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zloteserce
Stały bywalec


Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 67

PostWysłany: Czw Maj 14, 2020 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co tak jak kolega pisze przyczyn może być wiele. Jednak ja bym sprawdziła czy nie jest to czasem kamica nerkowa. Podrzucę Ci w tym miejscu świetną bazę wiedzy na ten temat. Mam tutaj na myśli https://www.dbajonerki.pl/schorzenia-nerek/kamica-nerkowa taką stronę internetową. Wszystko bardzo dokładnie opisane przez prawdziwych specjalistów. Muszę Ci się przyznać, że ja dowiedziałam się wiele o tym temacie i teraz zupełnie inaczej patrzę na swoje zdrowie. Pozdrawiam, życzę zdrowia i polecam zapoznać się z artykułami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madulka
Familijniak VIP


Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 448

PostWysłany: Sro Maj 20, 2020 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak coś takiego jest to pędź do lekarza ile sił w nogach. To może być coś naprawdę poważnego typu niewydolność nerek. Radziłabym Ci się udać do nefrologa https://scanmed.pl/specjalizacje/nefrologia - te placówki są najlepsze, można je znaleźć w kilku miastach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niko32
Stały bywalec


Dołączył: 17 Wrz 2018
Posty: 120

PostWysłany: Sro Lip 22, 2020 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eśli facet ma z tym problem to może warto wykonać badanie usg jąder ? Mój mąż wykonywał takie badanie w przychodni Multimed https://multimed.pl/
na szczęście badanie nic groźnego nie wykazało, uważajcie na swoich mężów i zachęcajcie ich do badania, jak coś polecamy przychodnię Multimed – sprawnie, nowocześnie i profesjonalnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zosia
Bywalec


Dołączył: 22 Maj 2019
Posty: 53

PostWysłany: Pią Lis 27, 2020 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to jest dla Ciebie ważny problem to o krwi w moczu przeczytasz na https://lekarzebezkolejki.pl/ . Ja się ostatnio przestraszyłam, bo właśnie jadłam buraczki i dlatego mój mocz miał takie zabarwienie. Na blogu znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z obecnością erytrocytów w moczu. Najlepiej zrobić odpowiednie badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tośka21
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2020
Posty: 324

PostWysłany: Pią Gru 25, 2020 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko tutaj ferować jakieś wyroki, bo tak naprawdę, może być to wszystko. Najlepiej wybierz się z tym problemem do lekarza, który odpowiednio Cię zbada i na tej podstawie zaleci odpowiednie leczenie. W https://ktomalek.pl/blog/czym-jest-i-jak-objawia-sie-niedoczynnosc-tarczycy/w-571 faktycznie jest sporo informacji na różne tematy zdrowotne, ale to na opinii lekarza powinniście polegać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perun
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 28 Gru 2020
Posty: 4

PostWysłany: Pon Gru 28, 2020 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idź do lekarza, a nie na forum piszesz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
komedyjka
Stały bywalec


Dołączył: 16 Sty 2020
Posty: 149

PostWysłany: Czw Lut 04, 2021 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... a moze to jakas infekcja? czasami tak sie wlasnie objawia. ja łapałam co jakis czas zapalenie pecherza, juz probowalam roznych metod i najskuteczniejsza okazala sie kuracja Urolactem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misia25
Ekspert na forum


Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 214

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2022 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, to już większy problem. Czasem takie objawy zapalenia cewki moczowej występują, ale raczej to o wiele gorsze problemy oznacza, dlatego ja bym się mimo wszystko do lekarza z tym wybrała. Wiadomo, że wszystko jest problematyczne, ale należy sprawdzać różnego rodzaju opcje i mam nadzieję, że wy wszyscy znajdziecie to odpowiednio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Rodzina, dziecko, my Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum