Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezpieczna jezdnia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Warta
Ekspert na forum


Dołączył: 20 Gru 2021
Posty: 209

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2022 10:52 pm    Temat postu: Bezpieczna jezdnia Odpowiedz z cytatem

Waszym zdaniem jest bezpieczniej na ulicy jeśli wszystko jest oznakowane tak jak powinno? Oraz na drodze jest używana bariera u12 https://zped.com.pl/kategoria-produktu/bariery-drogowe/bariery-chodnikowe-u-12a/ . Wyraziste kolory mają z zadanie odróżniać się od jezdni i pobocza, a także od innych elementów drogi, i tym samym być doskonale widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patinka
Ekspert na forum


Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 220

PostWysłany: Pon Lis 28, 2022 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogowe bariery są stosowane do wyznaczenia granicy, której przekroczenie jest szczególne niebezpieczne dla użytkowników drogi. Polecam więc kupić bariery betonowe w sprawdzonym sklepie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lambada
Familijniak VIP


Dołączył: 18 Mar 2021
Posty: 1136

PostWysłany: Czw Lut 02, 2023 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie są to bardzo ważne sprawy i ja jeszcze chcę dodać, że na pewno bardzo ważną sprawą jest to aby mieć wiedzę czy możemy kupić znaki drogowe na własny użytek. Myślę, że bardzo fajnie właśnie o tym napisano w https://autowizja.pl/2023/01/czy-mozna-kupic-znaki-drogowe-na-wlasny-uzytek/ więc tak naprawdę zachęcam każdego aby zapoznał się z tym materiałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patinka
Ekspert na forum


Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 220

PostWysłany: Pon Lut 27, 2023 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji, że kierowców i samochodów na drogach jest coraz więcej - bezpieczna jazda to podstawa. W moim odczuciu, próg zwalniający powinien pojawiać się dosłownie na każdej drodze, aby kierowcy zmniejszyli prędkość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gracie.denesik
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 3
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon Lut 27, 2023 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy wątek!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barmstrong
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 28 Lut 2023
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 28, 2023 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami niektóre sytuacje na drogach bywają niejasne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.emmerich
Czytający


Dołączył: 28 Lut 2023
Posty: 11
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Lut 28, 2023 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś miałam niestety wypadek samochodowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pat D.
Bywalec


Dołączył: 16 Wrz 2020
Posty: 40

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2023 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym temacie ważne jest stawianie na jakość już od samego początku, czyli na etapie projektowania i budowy dróg. Dlatego odpowiednie kruszywo na drogi https://grupapbi.eu/produkty-i-uslugi/kruszywa,32 powinno pochodzić wyłącznie od sprawdzonego dostawcy, z kopalń, gdzie produkcja odbywa się według ściśle określonych norm. z najwyższej jakości złoży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lambada
Familijniak VIP


Dołączył: 18 Mar 2021
Posty: 1136

PostWysłany: Sob Wrz 02, 2023 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaki drogowe bez odpowiednich tabliczek mogą być mylące dla kierowców. Aby dowiedzieć się, gdzie najlepiej zakupić takie tabliczki, polecam zajrzeć na stronę https://pak.info.pl/artykuly/gdzie-kupic-tabliczki-do-znakow-drogowych/ gdzie prezentowane są szczegółowe informacje na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hirthe.cristian
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 06 Wrz 2023
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2023 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jesteśmy w temacie bezpiecznych dróg chciałabym zapytać, czy ktoś z Was orientuje się w kwestii budowy tymczasowego mostu? Głównymi zaletami mostów tymczasowych są szybkość montażu i demontażu oraz łatwość adaptacji do warunków miejscowych.
_________________
mosty tymczasowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lambada
Familijniak VIP


Dołączył: 18 Mar 2021
Posty: 1136

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2023 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawidłowe ustawienie znaków nakazu może znacząco przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, zmniejszając ryzyko wypadków i kolizji. Strona https://www.moto.info.pl/jak-ustawia-sie-znaki-nakazu/ zawiera ważne informacje na temat lokalizacji i ustawienia znaków nakazu. Znaki te powinny być ustawione w miejscach, gdzie są najbardziej potrzebne, aby skutecznie komunikować obowiązujące zasady i nakazy na danym odcinku drogi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urszulka20
Familijniak VIP


Dołączył: 13 Sty 2023
Posty: 252

PostWysłany: Pią Sty 26, 2024 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy firmę, która produkuje kruszywa. Czasami biorą od nas również materiał osoby, które reperują drogi. Jak zakładałam firmę, to nie miałam wiele sprzętu. Teraz udało mi się kupić od https://www.porkon.pl/silosy-kruszywo.html
dobrej jakości silos lejowy. A Wy kupujecie kruszywa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lambada
Familijniak VIP


Dołączył: 18 Mar 2021
Posty: 1136

PostWysłany: Sob Mar 30, 2024 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarządzanie ruchem w obszarach mieszkalnych, gdzie bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, jest priorytetem, wymaga szczególnie przemyślanego oznakowania. Wytyczne, jakie można znaleźć na https://www.autogielda.pl/artykuldrogi.html sugerują zastosowanie znaków o ograniczeniach prędkości, strefach zabaw czy oznakowaniach przy przejściach dla pieszych. Celem jest nie tylko informowanie kierowców, ale również promowanie zachowań, które zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg wewnętrznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abby
Familijniak VIP


Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 511

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2024 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno warto sobie sprawdzić - gdzie kupić kamizelki odblaskowe? Właśnie znalazłam sklep odblaski.net , który wydaje mi się idealnym miejscem - ponieważ można tam znaleźć nie tylko kamizelki, ale również różne inne artykuły odblaskowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum