Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie - łuszczyca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
parch
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1128

PostWysłany: Pią Lut 04, 2022 5:10 pm    Temat postu: Pytanie - łuszczyca Odpowiedz z cytatem

Czy jeśli dostałam teraz sterydowe maści na skórę i jest znacząca poprawa to pozbędę się już problemu na stałe? Mam diagnozę łuszczycy od jakiegoś czasu. Nie wiem skąd się to u mnie wzięło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Malwa
Familijniak VIP


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 755

PostWysłany: Nie Lut 13, 2022 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej dopytać dermatologa, który przepisał takie leki, jak to będzie wyglądało. W moim przypadku jest tak, że po silniejszych lekach w formie kremu, maści, przeszłam na słabsze i problem nie wrócił. A stosuję maści wykonane na zamówienie, w aptekach DOZ, farmaceutka wykonuje je z przepisu lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
staszekk
Familijniak VIP


Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 345

PostWysłany: Pią Lut 25, 2022 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak niestety działają sterydy, pomagają szybko, silnie ale jak odstawisz może być różnie. Często objawy wracają ze wzmożoną siłą...Wiele osób chorujących na łuszczycę tego doświadczyło. Bo niestety łuszczyca to już na całe życie, nie da się jej wyleczyć, co najwyżej doprowadzić do remisji. Na pewno zaopatrz się w dobre kosmetyki, polecam taki zestaw https://www.centrumluszczycy.pl/product-pol-183-Clarena-Medica-Zestaw-do-skory-glowy-i-ciala-200-ml-200-ml-200-ml.html gdzie masz kosmetyk do mycia ciała, wlosów i krem do ciała i twarzy. Najlepiej tylko takie już stosować, kosmetyki nie przeznaczone dla łuszczyków mogą zaostrzać zmiany zapalne a tego nie chcemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3813

PostWysłany: Nie Lut 27, 2022 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że holistyczne podejście do tematu łuszczycy daje najlepsze efekty. Ja zauważałam u siebie nawroty choroby szczególnie po stresujących sytuacjach w życiu. Staraj się dobrze odżywiać, zrezygnuj z przetworzonych produktów, zacznij dużo wypoczywać, uprawiać jakąś aktywność. Do tego regularnie stosuje kremy tej firmy: https://www.centrumluszczycy.pl/pol_m_Preparaty-na-luszczyce_Postac-produktu_Krem-498.html i widzę ogromną poprawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
halinda
Stały bywalec


Dołączył: 29 Sty 2022
Posty: 61

PostWysłany: Pon Lut 28, 2022 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malwa napisał:
Najlepiej dopytać dermatologa, który przepisał takie leki, jak to będzie wyglądało. W moim przypadku jest tak, że po silniejszych lekach w formie kremu, maści, przeszłam na słabsze i problem nie wrócił. A stosuję maści wykonane na zamówienie, w aptekach DOZ, farmaceutka wykonuje je z przepisu lekarza.

Też korzystałam wielokrotnie, nie wiedziałam wcześniej, ze mają zaplecze do wykonywania leków i kosmetyków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Abek
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 01 Mar 2022
Posty: 1

PostWysłany: Wto Mar 01, 2022 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bardzo uciążliwa choroba
_________________
programista
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3813

PostWysłany: Pon Mar 21, 2022 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ujawniła Ci się łuszczyca to koniecznie zachęcam Cię do konsultacji z dermatologiem. Myślę, że to ważne, aby od razu zacząć leczenie, gdyż może to złagodzić objawy. Ja borykam się z łuszczycą kilka lat jednak stosuje różnego rodzaju preparaty z tej firmy https://www.febumed.com.pl/ i jestem bardzo zadowolona z ich działania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lowi
Familijniak VIP


Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 320

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2022 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takiej kwestii właśnie najlepiej pójść do dermatologa i dowiedzieć się wszystkiego od właściwej osoby. Ja miałam leczenie łysienia i zajął się mną dermatolog http://www.esderm.pl/ którego bardzo polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3813

PostWysłany: Sob Sty 28, 2023 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym sposobem tutaj jest dermatolog, ale z dośiwadzcenia moich koleżanek wiem, że także zdają egzamin produkty ze strony https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Luszczyca_Lokalizacja-zmian-_Skora-gladka-354.html , które są idealnie dostosowane i sprawdzają się przy większości przypadków, które znam. Zawsze warto spróbować i znaleźć coś idelanie pod siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borys
Ekspert na forum


Dołączył: 06 Paź 2018
Posty: 208

PostWysłany: Pon Sty 30, 2023 4:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro żaden preparat na łuszczycę nie pomógł, to radziłbym od razu wybrać się do specjalisty. Ja łuszczycę na dłoniach leczyłem u podolog Przemyśl https://www.instytutpodologiczny.pl/ i po kilku tygodniach udało się wyleczyć tę chorobę. Nie ukrywam, że początkowo też zrobiłem błąd i wspomagałem się maściami, albo kremami, ale to tylko odchudziło mój portfel, a nie pomogło w żaden sposób. Łuszczyca wymaga leczenia pod okiem specjalisty, dlatego zalecam jak najszybciej umówić konsultację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefko4
Bywalec


Dołączył: 14 Lis 2022
Posty: 44

PostWysłany: Pią Lut 24, 2023 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da się wyleczyć z łuszczycy, to choroba przewlekła i nieuleczalna. Ale można z nią żyć i doprowadzić do tego, że objawy nie będą zauważalne. Ja również byłem na sterydach ale szybko z nich zszedłem na rzecz produktów z https://www.febumed.com.pl/. Jedynie po nich zmiany zniknęły w 95%. Rewelacja - po tylu latach leczenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davion.smitham
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 01 Mar 2023
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 01, 2023 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno ciężko się leczy to schorzenie, współczuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olowkowa
Stały bywalec


Dołączył: 23 Sty 2022
Posty: 86

PostWysłany: Nie Mar 05, 2023 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mydło aleppo szamir ze strony pachnaca kraina sobie kup Smile fajne na rany i problemy skorne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3813

PostWysłany: Pią Mar 31, 2023 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ktoś z was szuka dobrych kosmetyków na dolegliwości skórne? Jakiś czas temu znalazłam genialna stronę z kosmetykami na łuszczycę https://www.febumed.com.pl/ . Skorzystałam sama w ich kosmetyków i nie zdarzyło mi się jeszcze być zawiedzoną z efektów. Mogę je zdecydowanie polecić z własnego doświadczenia, więc jeżeli szukacie czegoś odpowiedniego to to jest najlepsze miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malgoja
Czytający


Dołączył: 30 Kwi 2023
Posty: 15

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2023 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By złagodzić objawy łuszczycy smarowałam się balsamem kokosowym Pahwash z mango. I super nawilza i łagodzi zmiany skórne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum