Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie probiotyki polecacie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maer
Stały bywalec


Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 56

PostWysłany: Wto Paź 06, 2020 8:49 am    Temat postu: Jakie probiotyki polecacie? Odpowiedz z cytatem

Zwracacie uwagę na ich skład?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamka
Ekspert na forum


Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 223

PostWysłany: Wto Paź 20, 2020 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że zwracam uwagę na skład probiotyków. Czytałam tu https://www.multilac.pl/probiotyki-bakterie-ktore-pomoga-uzupelnic-wyjalowiona-flore-jelitowa/ także co może wpływać negatywnie na prawidłową florę jelitową i staram się zawsze w tych sytuacjach stosować probiotyki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zloteserce
Stały bywalec


Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 67

PostWysłany: Sro Paź 28, 2020 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej, przecież jak trafi się takie rzekomobłoniaste zapalenie jelit, to trzeba sięgać po sprawdzone rozwiązania. Nie wiem, czy słyszeliście o tym. Jeżeli nie, to polecę wam dobrą lekturę do przeczytania. Jak znajdziecie chwilę wolnego czasu, to odwiedźcie tę https://www.lakcid.pl/zdrowe-jelita/rzekomobloniaste-zapalenie-jelita-grubego-po-antybiotykoterapii-jak-zapobiegac-jak-leczyc stronę. Wszystko profesjonalnie opisane, co ważne w sposób czytelny i jasny. Ja już wiem, jak dochodzi do tego zapalenia jelita grubego. Wam też polecam dowiedzieć się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maer
Stały bywalec


Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 56

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2021 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej unikać takich problemów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
baretka
Stały bywalec


Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 58

PostWysłany: Czw Maj 20, 2021 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie ale jeśli masz problem z końcowym odcinkiem przewodu pokarmowego to lepiej kupić ProctoLact, bo to jedyny synbiotyk na polskim rynku wyselekcjonowany pod kątem prozdrowotnego działania w chorobach proktologicznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daniela
Stały bywalec


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 57

PostWysłany: Wto Maj 25, 2021 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że zwracam uwagę na skład probiotyków i stosuję je w razie potrzeby. Zwłaszcza w przypadku dzieci są one ważne bo wspomagają rozwijający się dopiero mikrobiom jelitowy . Moje dziecko ma probiotyk z witaminą d więc nie muszę już dodatkowo suplementować tej witaminy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
staszekk
Familijniak VIP


Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 345

PostWysłany: Wto Maj 25, 2021 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wyżej wspomniał o rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, znam dobrze tą dolegliwość bo moja mama chorowała. A u niej zaczęło się od zakażenia c.diffilcile, zła diagnoza, leczenie i w konsekwencji zapalenie jelit. Nie było lekko, dobrze że dowiedzieliśmy się o takiej możliwości leczenia jak przeszczepienie mikrobioty jelitowej, zobaczcie na https://human-biome.com/ więcej informacji na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korsa
Ekspert na forum


Dołączył: 08 Kwi 2021
Posty: 155

PostWysłany: Sro Maj 26, 2021 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Probiotyki raczej oferują ten sam skład praktycznie wszędzie. Nie ma za bardzo w czym wybierać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Malwa
Familijniak VIP


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 816

PostWysłany: Pią Lut 18, 2022 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że warto sprawdzać składy. Właśnie z tego powodu postawiłam u mojej córki na krople Multilac baby – to synbiotyk (probiotyk + prebiotyk), zawiera jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii. A dodatkowo ostatnio się dowiedziałam, że ma też technologię, która chroni bakteria przed kwasami i enzymami w żołądku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorotha
Familijniak VIP


Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 608

PostWysłany: Pon Lut 28, 2022 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze zwracam uwagę na skład, ostatnio już praktycznie wszystkiego, co trafia w moje ręce. Pragnę być świadoma tego, co podaję moim bliskim, szczególnie tym, co to jeszcze nie mają wpływu, czyli mam na myśli dzieci. Warto poznać sposoby na zadbanie o brzuszek i jelita swoich milusińskich, poczytajcie w wolnej chwili o produktach Acidolac https://www.acidolac.pl/brzuszek-i-jelita Na pewno stwierdzicie tak jak i ja, że cudownie wpływają na dzieciaki i ich zdrowie. U mnie jest zawsze zapas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcyskaa
Familijniak VIP


Dołączył: 04 Sty 2019
Posty: 3833

PostWysłany: Wto Sty 10, 2023 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy szczepiliście swoje pociechy na bostonke? Z chęcią poznam wasze opinie i wskazówki jak dzieci przechodziły chorobę lub szczepienie,ponieważ my dopiero planuję zaszczepić córkę. https://www.allecco.pl/artykuly/bostonka-objawy-leczenie-szczepienia.html Jakie są wasze opinie? Komentujcie,pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum