Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Frezowanie komina

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czekoladka
Ekspert na forum


Dołączył: 26 Lis 2018
Posty: 230

PostWysłany: Wto Lis 16, 2021 6:06 pm    Temat postu: Frezowanie komina Odpowiedz z cytatem

W sumie jestem w kropce. Mam wymieniony piec i okazało się, że komin jest nie dość szeroki, żeby móc odbierać tyle nieczystości i wyprowadzać je na zewnątrz. Okej, może się częściowo tego spodziewałam, ale nic nie poradzę, że tak jest. No i zasugerowano mi frezowanie komina . Oczywiście nie odrzucam takiej opcji, ale jaki to może być ogólnie koszt?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wilczyca
Ekspert na forum


Dołączył: 12 Maj 2021
Posty: 153

PostWysłany: Wto Lut 22, 2022 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, frezowanie komina nie jest usługą szczególnie drogą, koszt to jakieś 200 zł, większy zaś (około 500 zł) czeka Cię jeśli komin będzie trzeba dodatkowo uszczelnić. Koniecznie zastanów się też co jeszcze możesz zrobić aby zapobiec usterkom i usprawnić przepływ ciepła w domu. U nas sporo dało zainstalowanie na kominie nasady. Też jest to tani element, sama zobacz: https://pekabet.pl/226-nasady-kominowe/ a bardzo skutecznie zabezpiecza np. przed powstawaniem ciągu wstecznego i zatykaniu się komina sadzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clint
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 23 Lut 2022
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lut 23, 2022 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie sprzęty się do tego wykorzystuje?
_________________
tanie kaski motocyklowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lambada
Familijniak VIP


Dołączył: 18 Mar 2021
Posty: 1144

PostWysłany: Pią Mar 17, 2023 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja raczej na takich rzeczach teraz się nie skupiam i jestem przekonana, że bardzo ważną opcją jest dla mnie posiadanie jak najlepszej pompy ciepła. Wiem, że ciężko jest jednoznacznie takie urządzenie wskazać. W każdym razie czy wiecie coś o pompach ciepła Kaisai? Niestety ja jakoś póki co nie jestem do nich przekonana więc może coś wy mi doradzicie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum