Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakładamy ogród
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jisabel
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 5

PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 4:43 pm    Temat postu: Zakładamy ogród Odpowiedz z cytatem

No właśnie jak w temacie. Sami aranżujecie swój ogród czy korzystacie z pomocy specjalistów? Chciałabym zmienić coś w swoi ogrodzie i szukam natchnienia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Materna
Czytający


Dołączył: 11 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj ja nie miałam pomysłu na swój tak więc szukałam w Krakowie jakiegoś podwykonawcy, który to ogarnie za mnie Smile
Znajoma pokazała mi aranżacje ogrodów w Krakowie z firmą lukas-garden.pl i już wiedziałam, ze to własnie oni zajmą się aranżacją mojego ogrodu. Zrobili to rewelacyjnie teraz mogę się relaksować w zielonym i zacisznym zakątku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lilia
Bywalec


Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 33

PostWysłany: Sro Maj 24, 2017 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wole sama działać w ogrodzie. Po za tym mogę się zawsze wesprzeć zdjęciami w internecie. I sama wybrać jak co ustawić. Ostatnio na http://desideradesign.pl/ widziałam takie mega duże donice na taras. Przynajmniej tam je właśnie bym widziała u siebie. I myślę że każdy jest w stanie sam opracować co gdzie i jak powinno być by było ładnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jano
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 3

PostWysłany: Sro Maj 31, 2017 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem z tych co wolą sami podziałać w ogrodowym zaciszu. Jednak są rzeczy, których wykonanie nie obejdzie się bez specjalistów... Ja tak miałem niestety z instalacją elektryczną w moim ogrodzie, ale http://www.mm3.pl/ stanęło na wysokości zadania i teraz wszytko pięknie śmiga Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
heisi
Stały bywalec


Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 110

PostWysłany: Czw Cze 15, 2017 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z pomocy firmy zewnętrznej korzystaliśmy tylko przy zakładaniu trawnika: http://www.grasslandfarms.pl/uslugi/zakladanie-trawnika a resztę ogrodu zrobiliśmy własnymi siłami. Chociaż z perspektywy czasu wiedząc ile to było pracy nie wiem czy nie wolałabym zlecić wszystkiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
baretka
Bywalec


Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 54

PostWysłany: Nie Cze 25, 2017 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nowo powstałym ogrodzie powinien być basen. W dzisiejszym czasie nie jest to żaden luksus a prawdziwa przyjemność i ulga w upalne dni. Producent basenów kąpielowych przedstawił mi szeroką ofertę różnych basenów. Jeszcze się nie zdecydowałem jakiej wielkości miałby być, ale będzie. [/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pada
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to robię sama, grunt, żeby było po mojemu i żeby wszystko zrobić samemu, nawet jak potrwa to dłużej Smile
_________________
http://ibesk.pl/jakiej-podstawie-biegli-ustalaja-uszczerbek-zdrowiu-ofiar-wypadkow/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pirko
Bywalec


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 23

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli będzie używał nawozów to będziesz miał piękne i zdrowe rośliny. Niestety teraz bez tego trudno otrzymać w odpowiedniej formie rośliny. Ceny głównych nawozów znajdziesz w tym zestawieniu http://norwida3.ayz.pl/jak-wybrac-propan-pellet-czy-olej-opalowy/ i co ciekawe większość nawozów zmniejszyła ceny
_________________
workowany czy luzem koks cena


Ostatnio zmieniony przez Pirko dnia Pią Sty 28, 2022 12:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parch
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1131

PostWysłany: Wto Sty 23, 2018 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że zamiast ogrodu lepiej zdecydować się na taras. Ten, warto wykonać przy pomocy elementów do balustrad ze stali nierdzewnej i zadaszyć, aby można było spędzać na nim czas również w dni pochmurne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heisi
Stały bywalec


Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 110

PostWysłany: Sob Sie 18, 2018 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze pytanie odnośnie obrzeży trawnikowych. Nie zrobiliśmy tego od razu przy zakładaniu trawnika i teraz trawa nam się rozrasta poza obszar, w którym ją chcemy. Chcemy założyć taki system: http://geoproduct.pl/produkty/obrzeze-trawnikowe-geoborder/ myślę, że powinno to rozwiązać problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamtkocz
Czytający


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie byłem na tyle odważny, by samemu się tego podjąć Smile Dlatego zleciłem te prace specjalistom z Żak Ogrody. Panowie zaprojektowali mój ogród, ale tak mi się spodobała współpraca, że ostatnio zleciłem im również ułożenie kostki brukowej i z tym zadaniem również poradzili sobie znakomicie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
syriusz
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 7

PostWysłany: Wto Sie 28, 2018 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakładając ogród, warto myśleć przyszłościowo i rozważyć instalację systemu nawadniającego nasz ogród. http://salonkazimierz.pl/nawadnianie-ogrodu/ - ten artykuł, dał mi dużo do myślenia i po jego lekturze, postanowiłem że skontaktuje się z fachowcami, którzy zadbają o projekt i instalację takiego systemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parch
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1131

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez długi czas nie mieliśmy pomysłu jak urządzić ogród, aż w końcu znajoma poleciła nam konstrukcje Tarasola, wygląda świetnie! W dodatku jest bardzo funkcjonalna. Przejrzyjcie sobie ofertę, każdy znajdzie coś dla siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maksowa
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 06 Wrz 2018
Posty: 6

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2018 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przy aranżacji swojego ogrodu inspirowałam się zdjęciami znalezionymi w internecie. Szczególnie do gustu przypadły mi pergole rzymskie i wykorzystałam je u siebie. Do tego zaprojektowałam ścieżkę, posadziłam rośliny i ogród gotowy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parch
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1131

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedzcie mi proszę jaka będzie najlepsza kostka brukowa do ogrodu? Podoba mi się taka naturalna, https://www.bruk-bet.pl/produkty/kostka-brukowa mają w ofercie duży wybór i chyba właśnie u nich zamówię. Firma z dużym doświadczeniem więc wiem że mnie nie zawiodą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Pogaduszki na różne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum