Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Okna z aluminium lepsze od drewnianych?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zakupy do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motylemjestem
Ekspert na forum


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 216

PostWysłany: Czw Mar 28, 2019 4:07 pm    Temat postu: Okna z aluminium lepsze od drewnianych? Odpowiedz z cytatem

Wiem, że drewniane ostatnio przechodzą swój renesans, ale może warto wziąć pod uwagę też inne opcje?
Czytałam tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/produkty/okna-drewniano-aluminiowe/ jak sprawdzają się okna aluminiowe.
Chciałabym poznać opinie osób, które zdecydowały się na takie coś.
Będę wdzięczna za rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wromir1987
Bywalec


Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 38

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okna aluminiowe cechują się dobrymi właściwościami termicznymi oraz izolacją przed hałasem. Oprócz tego okna Drutex wykonane z aluminium pozwalają np. na gięcie profili, m.in. ościeżnic i skrzydeł, co umożliwia wykonanie różnego rodzaju konstrukcji łukowych. Do tego oczywiście wysoki komfort użytkowania i minimalna potrzeba konserwacji oraz długa żywotność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peweksa
Bywalec


Dołączył: 22 Maj 2019
Posty: 38

PostWysłany: Nie Sie 18, 2019 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja może na przekór się wypowiem. Wybierałam okna jakieś 3 lata temu. Miałam brać aluminiowe, bo drewniane mieliśmy i niestety z ich jakości po niespełna 18 latach nie byliśmy zadowoleni. Nadawały się do wymiany, a kosztowały dużo. Znajomy odradził nam okna aluminiowe. Powiedział, że stolarka aluminiowa jest znacznie droższa od okien PCV, że nie warto aż tyle przepłacać. On doradził nam okna PVC z Oknoplastu, ponieważ uważa, że sprzedają okna premium wykonane według nowoczesnych technologii, które zapobiegają utracie ciepła i nie są tak podatne na odkształcenia czy warunki atmosferyczne jak kiedyś były okna z plastiku. Wybraliśmy gdy dostaliśmy wycenę. Okna PCV były połowe tańsze niż okna z aluminium. Byłam bardzo zszokowana tak wysoką wyceną jednej z firm. Wybraliśmy Oknoplast dobre okna PCV i jesteśmy zadowoleni dzisiaj z tego wyboru. Doskonały parametry, nowoczesny design - nic dodać nic ująć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
izraelita100
Familijniak VIP


Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 261

PostWysłany: Pią Paź 04, 2019 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to chyba jedna z droższych wersji mówię tutaj o połączeniu drewna z aluminium. Okna drewniane i aluminiowe są najdroższe z tego co wiem. Ja mam okna PCV jakość premium w dobrej cenie kupione w Oknoplast i jestem zadowolony z termoizolacji. Okna PCV w dzisiejszych czasach to na prawdę dobra technologia i izolacja, a przy tym ładny, nowoczesny wygląd. Możesz wybrać sobie kolor okleiny okiennej, a wybór w Oknoplast mieliśmy spory, no chyba, że wolisz klasyki białe Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazek
Bywalec


Dołączył: 16 Lis 2019
Posty: 24

PostWysłany: Sob Lis 23, 2019 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

18 lat jak na dzisiejsze standardy to chyba i tak nieźle jeśli chodzi o żywotność okien. Dużo czytam tych opinii i są naprawdę podzielone. Zazwyczaj ktoś kto wydał dużo pieniędzy na okna uważa, że niepotrzebnie. Jeśli szukacie odpowiedniej oferty dla siebie to może lepiej skonsultować to z fachowcami jak w sklepie Nowe Okna http://noweokna.pl/profil-okienny/duoline-meranti-88, którzy pomogą i podpowiedzą, co wybrać, bo czasem faktycznie lepiej postawić na pcv, bo te które sprzedają Drutexu są naprawdę dobrej jakości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parch
Familijniak VIP


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1105

PostWysłany: Wto Lut 18, 2020 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okna drewniane na pewno lepiej się prezentują, są bardziej stylowe od tych z PCV. Ja takie mam i sobie je chwalę, zamawiałem je w firmie https://okna-internorm.pl/dlaczego-warto/montaz które też mi je montowała. Jednak nie chciałem aby były nieszczelne, a tak wiem że są energooszczędne w 100%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mona
Ekspert na forum


Dołączył: 25 Sie 2019
Posty: 159

PostWysłany: Wto Maj 19, 2020 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra, która właśnie miała montowane okna na swej budowie, wybrała okna aluminiowe Aluhaus. Zakupiła je w Salonie Sampre gdzie spotkała się ze znakomitym doradztwem i ekipą montująca. Same okna świetnie wyglądają, mają też dobre parametry, a co najważniejsze i ze względu na ich lekkość montaż przebiegał sprawnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
komina
Ekspert na forum


Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 172

PostWysłany: Czw Maj 28, 2020 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla nas okna PVC z Oknoplast były najlepszym wyborem. Dobry stosunek ceny do jakości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolinaiwanska
Ekspert na forum


Dołączył: 27 Sie 2019
Posty: 176

PostWysłany: Czw Maj 28, 2020 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peweksa napisał:
Ja może na przekór się wypowiem. Wybierałam okna jakieś 3 lata temu. Miałam brać aluminiowe, bo drewniane mieliśmy i niestety z ich jakości po niespełna 18 latach nie byliśmy zadowoleni. Nadawały się do wymiany, a kosztowały dużo. Znajomy odradził nam okna aluminiowe. Powiedział, że stolarka aluminiowa jest znacznie droższa od okien PCV, że nie warto aż tyle przepłacać. On doradził nam okna PVC z Oknoplastu, ponieważ uważa, że sprzedają okna premium wykonane według nowoczesnych technologii, które zapobiegają utracie ciepła i nie są tak podatne na odkształcenia czy warunki atmosferyczne jak kiedyś były okna z plastiku. Wybraliśmy gdy dostaliśmy wycenę. Okna PCV były połowe tańsze niż okna z aluminium. Byłam bardzo zszokowana tak wysoką wyceną jednej z firm. Wybraliśmy Oknoplast dobre okna PCV i jesteśmy zadowoleni dzisiaj z tego wyboru. Doskonały parametry, nowoczesny design - nic dodać nic ująć.


Oknoplast robi jedne z lepszych okien. Ciepłe i całkiem niezłe, jeżeli chodzi o design. My jesteśmy zadowoleni z ich serii winergetic. Nie mamy oczywiście passive bo nie miało to u nas sensu. Taki model nam w Sampre w Bydgoszczy doradzili i jesteśmy z tego wyboru mega zadowoleni. A co Wy macie za model?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trenos
Ekspert na forum


Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 224

PostWysłany: Czw Cze 04, 2020 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezaleznie od tego na jakie okna się zdecydujecie, polecam ofertę od firmy Atos z Lublina. Na pewno będziecie zadowoleni z jakości tych okien!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej.
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 04 Cze 2020
Posty: 2

PostWysłany: Czw Cze 04, 2020 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do nas do dom wraz z żoną również wybraliśmy okna PCV z Oknoplastu. Tak jak wspominali poprzednicy dobry stosunek cen do jakości i moim zdaniem mają fajny design. Przy okazji w temacie okien czy znacie sprawdzoną firmę zajmującą się montażem rolet w Warszawie? Chcielibyśmy zainwestować w rolety typu dzień-noc, wydają się fajnym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arktyczna
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 28

PostWysłany: Sro Cze 24, 2020 6:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może plastikowe? Jeszcze te można wziąć pod uwagę. Na stronie http://novatordom.pl/okna-drewniane-czy-plastikowe.php jest bardzo przydatny artykuł, myślę, że wybierając okna warto dobrze się do tego zakupu przygotować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania77
Familijniak VIP


Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 458

PostWysłany: Wto Cze 30, 2020 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okna są bardzo ważne, sama zainwestowałam w okna montaż kraków od firmy z małopolski. Rewelacyjne mają tam okna, zwłaszcza aluminiowe i na wymiar Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borys
Ekspert na forum


Dołączył: 06 Paź 2018
Posty: 208

PostWysłany: Czw Lip 30, 2020 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu akurat z tych materiałów. Pomyśl o wysokiej jakości oknach z PCV. Ja mam takie już jakiś czas i na prawdę świetnie izolują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madulka
Familijniak VIP


Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 448

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2021 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia czy są lepsze, aczkolwiek faktycznie są częściej spotykane niż drewniane. Może to być właśnie przyczyną że są solidniejsze. Nie bez znaczenia jest też sama klamka do okien , bardzo fajne teraz tworzą z wieloma funkcjami. Warto na takie postawić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zakupy do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum