Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zwalczanie alergii u dziecka
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motylemjestem
Ekspert na forum


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 216

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 4:33 pm    Temat postu: Zwalczanie alergii u dziecka Odpowiedz z cytatem

Czy koniecznie trzeba iść w przypadku jakichkolwiek oznak alergii do lekarza? Chodzi mi zwłaszcza teraz - kiedy wszystko pyli.
Czytałam tutaj jak może wyglądać alergia u dzieci.
Zastanawiam się co można zrobić tak we własnym zakresie. Bo kolejki do alergologów jednak mimo wszystko są dość długie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
assasin
Stały bywalec


Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 62

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA tam ze swoim zdrowiem bym nie ryzykowała, a co dopiero własnych dzieci. Kolejki dla dzieci są o wiele mniejsze niż dla dorosłych, po za tym zawsze można iść prywatnie. Ja tam uważam, że jednak lepiej iść z tym do lekarza. Z resztą nawet nie wiesz na co twoje dziecko jest uczulone, więc jak chcesz je leczyć i czym skoro większość leków na alergię jest na receptę. A z resztą jak okaże to się coś poważniejszego. Przecież alergia, szczególnie ta wziewna może przerodzić się w astmę. Na http://www.totylkoastma.pl/ można wiele o niej się dowiedzieć. Czy wiedziałaś, że w Polsce ponad 4 mln osób choruje na astmę w tym 10 % to dzieci i co roku zwiększa się liczba chorych. Mimo, że astma pod kontrolą lekarza nie jest taka straszna to jednak trzeba przeorganizować życie, chodzić z inhalatorem. A dziecko o takich rzeczach zapomina. Ja bym naprawdę nie ryzykowała i jeszcze dziś zapisałabym dziecko na wizytę do alergologa. Z resztą pamiętaj, że to wcale nie musi być alergia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sisi8
Stały bywalec


Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 81

PostWysłany: Sro Maj 15, 2019 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córeczka ma alergię ma kurze. Znajoma poleciła mi bym rozejrzała się za oczyszczaczami powietrza. Przyznam szcz zaryzykowałam i kupiłam oczyszczacz powietrza. Nie spodziewałam się takich efektów.Powietrze w domu stało się lepsze i czyste,zupełnie inaczej się oddycha. Moja mała już nie ma takich problemów. Polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smakosz
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 24 Maj 2019
Posty: 1

PostWysłany: Pią Maj 24, 2019 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej zainwestować i pójść nawet prywatnie, niż dziecko nabawić miałoby się z alergii nieleczonej - astmy. a to jest bardzo popularne :/
_________________
http://powiatowa.info/rozne/reklama/21617-wynajem-wozkow-widlowych-zasady-korzysci-ceny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyseniaa
Familijniak VIP


Dołączył: 23 Mar 2019
Posty: 349

PostWysłany: Sro Lip 24, 2019 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy jaki to rodzaj alergii. Jesli dziecko ma uczulenie np na środki do prania i ma podrażnioną skórę to warto zadbac o pielęgnację skóry odpowiednimi kosmetykami. Mój syn od poczatku miał bardzo wrazliwą skore dlatego stosowałam (i do dzisiaj stosuje) atoperal. Maja bardzo dużo dobrych preparató do codziennej pielegnacji. Ja tez kapałam małego w krochamlu z atoperalu bo to także łafgodziło objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quyburn
Familijniak VIP


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1069

PostWysłany: Pią Lip 26, 2019 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będąc w temacie zdrowia, to ostatnio znalazłam artykuł na temat atopowe zapalenie skóry u niemowląt . Zainteresowałam się tym, ponieważ prawdopodobnie córka mojej siostry choruje na AZS. Dowiedziałam się, że leczenie atopowego zapalenia skóry polega z jednej strony na łagodzeniu stanów zapalnych skóry, z drugiej eliminowaniu z otoczenia chorego czynników uczulających.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madulka
Familijniak VIP


Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 448

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisała jedna z poprzedniczek - warto postawić na oczyszczacz powietrza, jest niezastąpiony w walce z kurzem czy alergenami. Jakbyście szukali polecanego sklepu to tutaj najlepiej https://zdrovi.pl/ - mają spoko ceny i jest ogromny wybór
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyseniaa
Familijniak VIP


Dołączył: 23 Mar 2019
Posty: 349

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety małe dzieci mają często porblemy z rozmaitymi alergiami. Mój synek od urodzenia miał non stop na rączkach i nożkach wysypke i nie wiadomo od czego to było. Prałam mu ubranka w płatkach mydlanych bo myslalam ze moze od prania ale też nie. Dopiero w aptece babka poleciła mi krochmal i balsam z atoperal do pielegnacji o od tego czasu problem zniknal . Jak widzicie ze tylko zaczyhnają sie jakies porblemy ze skóra to naprawde kupcie kosmetyki z atoperalu bo są skuteczne i pomagają pozbyc sie przykrych objawow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lipka75
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 3

PostWysłany: Wto Paź 01, 2019 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważam, że w kwestii alergii warto zaznajomić się z takim poradnikiem https://wentsystem.com/Oczyszczacz-powietrza-na-smog-i-dla-alergikow-jaki-dobrac-blog-pol-1513941103.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kenbye
Stały bywalec


Dołączył: 15 Sie 2019
Posty: 103

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O skórę dziecka trzeba szczególnie zadbać i wybierać delikatne i nawilżające kosmetyki. Mam emulsję pielęgnacyjną harmonia ciała Hildegard Braukmann i smaruję nią skórę dziecka. Dzięki temu nie jest ona wysuszona czy szorstka. Emulsja bardzo ładnie pachnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szyszunia
Nowy klikacz na forum


Dołączył: 09 Paź 2019
Posty: 5
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Paź 09, 2019 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nas na szczęście to ominęło,ale na pewno wybrałabym się do lekarza specjalisty gdyby dziecko miało niepokojące objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
isarnia
Ekspert na forum


Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 247

PostWysłany: Czw Paź 17, 2019 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas masakra z tymi alergiami, ciezko sobie poradzic, do tego podraznione, suche gardlo, szukam juz sposobow jak sobie i dzieciakom pomoc i znalazlam fajny tekst https://tantumnatura.pl/jak-nawilzyc-suche-i-podraznione-gardlo/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gogolas
Ekspert na forum


Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 187

PostWysłany: Czw Paź 31, 2019 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie jest to nic przyjemnego. Jeżeli macie alergie to warto zainwestować w odświeżacz powietrza. Takie sprzęty są w stanie praktycznie całkowicie oczyścić powietrze w waszych mieszkaniach. Tu odświeżacz Sharp https://www.mwp.biz.pl/oczyszczacze-powietrza-sharp/174-sharp-ua-hd40e-l.html powinien bardzo dobrze się sprawdzić. Ma on aż 6 trybów pracy, trójfazowy system filtracji - filtr wstępny, zapachów, HEPA. Myślę, że nie tylko alergicy skorzystają na takich sprzęcie w swoim domu. Przemyślcie taki zakup.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dlugonoga
Ekspert na forum


Dołączył: 06 Lut 2019
Posty: 168

PostWysłany: Sro Lis 06, 2019 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi lekarz mowil jak podejzewalam alergie u syna to badania alergiczne sa miarodajne dopiero po ukonczeniu 3 roku zycia. Ja robilam te badania mlodemu jak mial prawie 4, ma alergie glownie na roztocza wiec wymaga to bardzo duzej czystosci mieszkania. Mamy tez oczyszczacz Coway by powietrze bylo czyste i mlodemu latwiej sie oddychalo. Wczesniej nie myslalam o jego zakupie ale znajoma kupila i polecila mi wiec poglebilam wiedze i mam. Jestem zadowolona z zakupu bo jest swietny no i fajnie ze ma atest higieniczny i filtr HEPA dedykowany alergikom Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazek
Bywalec


Dołączył: 16 Lis 2019
Posty: 24

PostWysłany: Pon Lis 18, 2019 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami trzeba sięgnąć do innych środków niż odczulanie itp. jeśli chodzi o temat alergii. Oczyszczenie powietrza zwłaszcza z pyłków jest bardzo istotną kwestią. Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się montaż systemu rekuperacji, która pozwala na wymianę powietrza na świeże, ale bez wpuszczania bakterii, wirusów i wspomnianych pyłków. Trzeba tylko na czas wymieniać filtry zehnder comfoair 450 albo inne, które kupicie w sklepie filtryaero.pl. Sam mam alergię, więc wiem co się dzieje po otwarciu okien kiedy pyli Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum