Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna familijna.forumoteka.pl
Forum familijne - wszystko wokół rodziny
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciąża może mieć wpływ na zakrzepicę?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motylemjestem
Ekspert na forum


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 216

PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 1:30 pm    Temat postu: Ciąża może mieć wpływ na zakrzepicę? Odpowiedz z cytatem

Czy ciąża może mieć jakieś większe znaczenie dla tej choroby?
Czytałam tutaj jakie ma zapalenie żył głębokich objawy.
Gdzieś natomiast obiło mi się o uszy, że właśnie ciąża może spowodować nasilenie się tej choroby.
Jak to jest w końcu naprawdę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magica
Bywalec


Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 28

PostWysłany: Czw Gru 10, 2015 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy poród jest inny i do porodu kobieta powinna się odpowiednio przygotować. Bez względu na to czy jest to pierwsza ciąża czy kolejna warto zapoznać sie z takimi artykułami http://www.forumginekologiczne.pl/artykul/porod-fizjologiczny-porady-dla-pacjentek-w-ciazy-donoszonej/249.html, to w nich można znaleźć informacje przydatne podczas porodu. Czasami własnie takie proste porady bardzo pomagają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorotha
Familijniak VIP


Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 595

PostWysłany: Wto Paź 30, 2018 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Róbcie badania genetyczne. Tak jak w przypadku, kiedy bada się poziom homocysteiny , odpowiedzialnej za zawał, udar, chorobę zakrzepową oraz takich chorób neu­rode­gen­er­a­cyjnych jak Parkin­son czy choro­ba Alzheimera. Wysoki poziom homocysteiny utrudnia również zapłodnienie. Aby ją obniżyć wystarczą 3 witaminy. Zainteresowałam Was? Naprawdę warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niko32
Stały bywalec


Dołączył: 17 Wrz 2018
Posty: 120

PostWysłany: Sro Lip 22, 2020 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja siostra miała problem z przepływem krwi, wiem, że przed ciążą wykonywała badania USG tętnic i żył w przychodni Multimed https://multimed.pl/ w Warszawie, bardzo sobie chwaliła ich podejście, wyposażenie gabinetów i miłą obsługę, także polecam i wam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madulka
Familijniak VIP


Dołączył: 17 Lut 2017
Posty: 448

PostWysłany: Czw Maj 05, 2022 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takimi pytaniami warto udać się do lekarza, który zapewne zleci odpowiednie badania. W ogóle jeśli jest to ciąża późna, na przykład ciąża w wieku 39 lat jakie badania zrobić - o to warto również warto zapytać albo można poczytać w poradnikach. Wiele kobiet decyduje się robić bezinwazyjne testy prenatalne, aby sprawdzić czy dziecko nie jest obciążone jakimiś chorobami genetycznymi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nina79
Stały bywalec


Dołączył: 30 Mar 2020
Posty: 107

PostWysłany: Wto Maj 10, 2022 2:06 pm    Temat postu: Re: Ciąża może mieć wpływ na zakrzepicę? Odpowiedz z cytatem

motylemjestem napisał:
Czy ciąża może mieć jakieś większe znaczenie dla tej choroby?

Jasne, że tak. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej genetyki i tego, jaki tryb życia prowadziłaś przed ciążą. Ale problemy żylne niestety często się pojawiają. Z doświadczenia wiem, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego polecam kompresjoterapię https://venoflex.pl/kompresjoterapia-co-to-takiego/ Oprócz dbania o swoją wagę, zażywania witaminy C i odpowiedniej ilości spacerów, warto stosować bandaże czy pończochy uciskowe, które nieco ulżą nam w nowej codzienności. Wiele to nie kosztuje, a efekty są zauważalne niemal od razu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basiag
Stały bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 109

PostWysłany: Czw Sie 17, 2023 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz poczytać ciekawe artykuły dotyczące przebiegu ciąży to warto zajrzeć na blog Musteli https://www.mustela.pl/mustela-blog/16-tydzien-ciazy . W ciąży bardzo często do niego wracałam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum familijna.forumoteka.pl Strona Główna -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum